Bursa'da bayram boyunca 355 araç ve bin 500 personelle temizlik çalışmaları yapıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarım Peyzaj AŞ ile Kurban Bayramı tatili boyunca 355 araç ve bin 500 personelle temizlik, peyzaj ve yangınla mücadele çalışmalarını sürdürdü.

Borrell, Meksika Dışişleri Bakanı adayı gösterilen Fuente'yi kutladı

Brüksel, 21 Haziran (Hibya) - Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Yüksek Komiseri Josep Borrell, Juan Ramon de la Fuente'yi Meksika Dışişleri Bakanı olarak aday gösterilmesini kutladı.

Haftalık piyasa takvimi

24-28 Haziran haftasında, Yurt içi piyasalarda Perşembe günü açıklanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), faiz kararı ön plana çıkarken ayrıca, Kapasite Kullanım Oranı, Reel Kesim Güven Endeksi, Hizmet Sektörü Güven Endeksi, Konut Fiyat Endeksi, Yabancı Ziyaretçi Sayısı, Ekonomik Güven Endeksi, Dış Ticaret Dengesi, Brüt Dış Borç Stoku verileri takip edilecek.   

Hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyredecek

Hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Çin Savunma Bakanlığı'ndan ABD'ye Taiwan'a silah satışını durdurma çağrısı

Çin Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ABD’ye Çin’in Taiwan bölgesine silah satışını durdurma çağrısında bulunuldu.

Çin: Filipinler'in ihlallerini asla kabul etmeyeceğiz

Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Filipinler’in girişimlerinin Çin’in egemenliğini ciddi şekilde ihlal ettiği, Çin’in bunları asla kabul etmeyeceği bildirildi.

Çin: G77 ülkeleriyle birlikte uluslararası adaleti korumaya kararlıyız

Çin’in daima G77 ülkelerinin yanında durarak uluslararası adalet ve hakkaniyeti korumaya, başta gelişmekte olan ülkeler olmak üzere tüm ülkelerin ortak menfaatini genişletmeye ve savunmaya kararlı olduğu bildirildi.

Li Qiang, 15. Yaz Davos Forumu'na katılacak

Çin Başbakanı Li Qiang’ın 15. Yaz Davos Forumu’na katılacağı bildirildi.

Avusturya Dışişleri Bakanı Schallenberg, Batı Balkanlardaki mevkidaşları ile görüştü

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, Atıktan Enerji Konferansı'nda (EfW 2024) Batı Balkanlardaki 12 Dışişleri Bakanı ile bir araya geldi.

Çin'den ABD'li savunma şirketine karşı tedbir kararı

Çin Dışişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, Çin'in ABD'nin Taiwan’a silah satma kararı nedeniyle Lockheed Martin'e bağlı üç kuruluş ile şirketin üç üst düzey yöneticisine karşı tedbire başvurma kararı aldığı bildirildi.